Yükleniyor...
Son Dakika
23.4.2017

Böyle ballı yarışma görülmedi

İsim yarışması bir reklam ajansına verildi ve bu reklam karşılığında tam 660 bin 800 TL ödendi.

 

20 bin liralık yarışma için epey “bereketli” bir meblağ, değil mi?

 

Odatv'de yer alan habere göre, Cemaat'in Bank Asya’sının kuruluşlarından biri olan Asya Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi de TMSF'ye devredildi. 

 

Devirden sonra TMSF söz konusu kuruluşu satışa çıkardı. İhaleyi Tarım Kredi Kooperatifleri kazandı. 

 

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş. hisselerinin yüzde 97,99’una karşılık gelen hisselerin kuruma devir işlemleri sürerken, Tarım Kredi Kooperatifleri bu şirkete yeni bir isim aramaya başladı. Bunun için bir yarışma açıldı. 

 

09-14 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada, seçilecek ismi bir komisyonun belirleyeceği, sonucun 20 gün sonra açıklanacağı duyuruldu ve 20 bin TL de ödül kondu. 

 

Yarışmanın üzerinden 4 ay geçtiği halde, sonuç açıklanmadı ama Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin adı “Bereket Sigorta” oldu.  

 

 

Buradaki olay ne mi?


İddia şu ki; Bin 800 kooperatifi, 7 bin çalışanı, 1.1 milyon ortağı bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin aylık 10 bin adet basılan kurum gazetesi olduğu halde isim yarışması bir reklam ajansına verildi ve bu reklam karşılığında tam 660 bin 800 TL ödendi.  

 

20 bin liralık yarışma için epey “bereketli” bir meblağ, değil mi?

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder