Yükleniyor...
Son Dakika
25.4.2017

Tarım Bakanlığı personel almayacak mı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in daha önce ihtiyaç olarak belirttiği 2500 kişilik personel alımı gerçekleşmeyecek mi?

Gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, su ürünleri mühendisleri ve veteriner hekimler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın personel alımı yapmasını bekliyor.

 

Bakan Faruk Çelik daha önce TRT Haber'de katıldığı bir programda, personele ihtiyaçlarının olduğunu, bu konuda Maliye Bakanı ile görüştüğünü belirtmişti. Bakan Çelik aynı açıklamayı Cnn Türk programında da yapmış ve "Bakanlık olarak ihtiyaç duyulan personeli her yıl alıyoruz.

 

Personelimizin yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Bu yıl için 2 bin 500 kadro talebinde bulunduk. Bu talebimiz kabul edilirse atamaları yapacağız. Tabi, ülkenin içinde bulunduğu durumu da dikkate almamız gerekir" demişti. Ancak aradan geçen süreye rağmen, bakanlık ve bakanlığa bağlı diğer kurumların personel alımıyla ilgili hiçbir gelişme olmadı.

 

Kamuya girmeyi bekleyen adaylar, yayınlanan çok sayıda alım ilanına bakarak, Bakanlığın bu yıl personel alımı yapıp yapmayacağını netleştirilmesini bekliyor. Memurlar.Net - Özel

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder