Yükleniyor...
Son Dakika
8.5.2017

Süt destekleri hesapta

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı süt desteklerini hesaplara yatırmaya başladı.

 

Bakanlık 2016 yılının Ekim, Kasım ve Aralık ayına ait süt desteklemelerini hesaplara yatırıyor. Üreticilerden TC Kimlik No'su 0 ila 2 ile bitenlerin hesaplarına paralar yatırıldı. TC Kimlik No'su 4 ila 6 olanlar 5 Mayıs 2017 tarihinde;  TC Kimlik No'su 8 olanlar ise 12 Mayıs 2017 tarihinde süt desteklerini alacak.

Ancak destekler icmallerin tamamlanmasına müteakip hesaplara yatırılıyor. Bazı bölgeler destekleri önce alırken bazıları henüz almaya başladı.

Çiğ süt üreticisini desteklemek  amacıyla  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan Çiğ sütün değerlendirilmesine yönelik ödemeler 2017 yılında da veriliyor.

 

Çiğ süt desteği olarak geçtiğimiz yıllarda 2014 yılında çiğ süt desteği 8,3 milyon ton süt için  toplam 429 milyon çiğ süt desteği verildi. 2016 yılında ise çiğ süt desteği olarak 580 milyon TL ödeme yapıldı. 





Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *



Yorumu Gönder