Yükleniyor...
Son Dakika
11.5.2017

Mısır ithal edilecek

Bakanlar Kurulu Kararıyla, Toprak Mahsulleri Ofisi mısır ithal edecek.

 

Bakanlar Kurulu Kararıyla, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) yıl sonuna kadar sıfır gümrükle 500 bin ton mısır ithalatı yetkisi verildi.


Bakanlar Kurulu’nun aldığı, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünce Kullanılmak Üzere Mısır İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, mısır ithalatı için 500 bin ton tutarında tarife kontenjanı açıldı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 500 bin ton mısır ithalatında, gümrük vergisi oranı 0 (sıfır) olarak uygulanacak. TMO’ya tanınan 500 bin tonluk ithalat yetkisi, 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerli olacak.


Karar kapsamında yapılacak ithalat için Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğünce ithal lisansı düzenlenecek. İthal edilecek mısıra ilişkin serbest dolaşıma giriş beyannamelerinin, ithal lisansının geçerlilik süresi olan 31 Aralık 2017’ye kadar tescil edilmesi gerekecek.

 

 

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder