Yükleniyor...
Son Dakika
11.5.2017

Kırmızı Biber de ithal edeceğiz

Bakanlar Kurulu Kararıyla, Bosna Hersek’ten kırımız biber ithalatının önü açıldı. Bosna Hersek'ten ithal edilecek kırmızı biber için gümrük vergisi sıfırlandı, diğer ülkelerden ithalatta vergi ise yüzde 15’e çekildi.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun İthalat Rejimi Kararına Ek Kararı ile kırmızı biber ithalatında uygulanacak gümrük vergisi oranı aşağı çekildi. Karara göre, Bosna Hersek’ten kırmızı biber ithalatında gümrük vergisi sıfırlanırken, AB, EFTA, Güney Kore, Malezya ve diğer ülkelerden yapılacak ithalatta vergi oranı yüzde 15 olarak uygulanacak.

 

Bosna Hersek dışında kalan ülkelerden yapılacak ithalat için gümrük vergisi oranı 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren yüzde 75 oranlarına yükseltilecek. Söz konusu tarihten itibaren Malezya’dan yapılan ithalatta ise vergi yüzde 56.2 olacak.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder