Yükleniyor...
Son Dakika
11.5.2017

"Tavuğa zam gelsin"

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı, "Kasaba yaptırım geliyorsa tavuğa da gelsin” dedi.

 

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı, bir basın toplantısı düzenledi. Yardımcı,  “Kırmızı ete zam yapıldığında Türkiye ayağa kalkıyor ama tavuğa Ocak ayından bugüne kadar yüzde 40 zam yapıldı. Tavuktaki zam yazın yüzde 50-60’ı geçecek. O zaman kasaba yaptırım geliyorsa tavuğa da gelsin” dedi.


Kırmızı ette KDV’nin kaldırılması halinde tüketimin artacağına dikkat çeken Genel Başkan Vekili, “Sayın Bakanım, bir alyans aldığınızda sıfır KDV ödüyorsunuz. 15 yılda bir aldığınız buzdolabında, televizyonda da KDV yok ama her gün aldığımız ette KDV var. Etteki 4 liralık KDV’yi kaldırın, biz de 1 lira indirelim. 42 liraya satılan kırmızı eti, 37 liradan satışa sunalım. Etin kilogramını 5 lira indirelim. Vatandaş da et yesin” dedi.


Yardımcı, beyaz etteki fiyat artışının sorgulanmadığını belirterek, Ocak ayı ile bugün arasında yüzde 40 fiyat farkı olduğuna vurgu yaptı. Genel Başkan Vekili Yardımcı şunları kaydetti:  “Kırmızı ete zam yapıldığında Türkiye ayağa kalkıyor ama tavuğa Ocak ayından bugüne kadar yüzde 40 zam yapıldı. Tavuktaki zam yazın yüzde 50-60’ı geçecek. O zaman kasaba yaptırım geliyorsa tavuğa da gelsin. Biz açığız, KDV’yi kaldırın 5 lira etin fiyatını indirelim.” 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder