Yükleniyor...
Son Dakika
20.5.2017

Yerli düve dağıtımı yapıldı.

 

Eskişehir Mahmudiye çifteler han ilçeleri süt üreticileri birliği 7. Etap gebe düve dağıtımınıda gercekleştirerek 7 etapta toplam 536 tane holstein gebe düveyi trakyadan toplayarak üyelerine dağıttı.

Ziraat bankası ile birlik arasında yapılan protokole göre üyeler bu krediyi gelen hayvanların süt paraları ile 7 yılda ödeyecekler.

Birliğin kurucu başkanı ve aynı zamanda veteriner sağlık teknisyeni Güner ÖZER yaptığı açıklamada "Üreticimizin parası ülkemizde kalsın yine üreticimiz kazansın. Bu hayvanları ithal etmek yerine ekibimle beraber Trakya'dan tek tek toplayarak üyelerime getiriyorum" dedi.

ÖZER, "Bu hayvanlarin da üretime katılmasıyla Birligimizin günlük 43 ton olan süt toplama kapasitesi 47 tona yaklasacak. Üreticimiz ve birliğimiz gücüne güç katacak. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu bereketli olsun dileklerimi sunuyorum. Unutmayalim ki üretmeyi bırakan toplumlar tükenmeye mahkumdur" açıklamasını yaptı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder