Yükleniyor...
Son Dakika
31.5.2017

Bakan Çelik: Zeytinlikler imara açılmayacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Zeytinlik alanların imara açılması söz konusu değil" dedi.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, düzenlediği basın toplantısında zeytinlik alanların imara açılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

 

Zeytinlik alanlarla ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bünyesinde kapsamlı bir yasal düzenleme üzerine çalışıldığına işaret eden Çelik, "Orada, biz tavrımızı Sayın Bakanla paylaştık ve o çerçevede komisyondan geçeceği ümidi içerisindeyiz. Zeytin Kurulu oluşturulması ve kurulun kamu yararı çerçevesinde eğer bir zeytinlik alan ortadan kaldırılacaksa iki misli yeni alanın, zeytinliğin tahsisi şartıyla bu uygulamanın istisnai olarak yapılabileceği noktasındaki görüşümüze Sayın Bakanımız ve Bakanlar Kurulu katıldılar. Maddelere geçildiği zaman zeytinle ilgili maddenin bu şekilde olacağını rahatlıkla söyleyebilirim." değerlendirmesinde bulundu.

 

Zeytinlik alanların imara açılmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Çelik, kamu yararı ihtiyacını dikkate alarak atılacak adımlara karşı telafisinin misliyle gerçekleşecek bir yaklaşım olacağını belirtti.

 

Çelik, tarımsal desteklere ilişkin son durumun sorulması üzerine, "Nihai imzalar tamamlanıyor. Tarım desteklerinde üreticimizin yüzünü güldürecek noktada uzlaşmaya geldiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. İmzalar tamamlanınca zaten Resmi Gazete'de yayımlanacak." diye konuştu.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • mustafa koçak
    6 Haziran 2017 Salı

    sayın bakanım ayvalık bırlik yag sızma zeytin yag aldım tenekeden tavaya dökülmüyor .bunlara serveti kadar ceza verin 5 yıl kapadın birkişi hile yapamazzz .30 yaş üstü hekez hasta .bütün dövüz avrupaya .amerikaya gidiyor .nufus elden gidiyor .devlet bunları bir günde keser hilesiz gıda yokk herkez hasta .çare devlette ceza 100 hatta 1000 katına çikmalı sayın bakanım.saygılar selamla hürmetlar .ey okuyan görevli kardeşim bunu allah için bakanıma oku ne olurrr selamlar.


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder