Yükleniyor...
Son Dakika
3.6.2017

Bakan Çelik: Asla müsaade etmeyeceğiz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hayvan varlığında sıkıntı olmadığını ancak arada spekülatörlerin piyasa dengesini bozucu girişimlere Bakanlık olarak asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ramazan geliyor, yaz geliyor, turist geliyor, piknik geliyor diye yapılan spekülatif değerlendirmelerin devam etmesi üzerine et fiyatlarının arttığına değinerek, hayvan varlığında sıkıntı olmadığını ancak arada spekülatörlerin piyasa dengesini bozucu girişimlere Bakanlık olarak asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. 

 

Tarım Bakanı Çelik, Et ve Süt Kurumunu ziyaret etti. ESK Genel Müdür V. Ethem Kalın ve Kurum yöneticileri ile yaptığı görüşmede sektör ve Kurum çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Bakan Çelik, ESK'nın et ve süt piyasasında hem üretici hem tüketici açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Sektör içindeki önemi her geçen gün artan Et ve Süt Kurumunun piyasayı düzenleme görevini hakkıyla yerine getirdiğini belirterek başta yöneticiler olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etti.

 

Ramazan geliyor, yaz geliyor, turist geliyor, piknik geliyor diye yapılan spekülatif değerlendirmelerin devam etmesi üzerine et fiyatlarının arttığına değinen Çelik, hayvan varlığında sıkıntı olmadığını ancak arada spekülatörlerin piyasa dengesini bozucu girişimlere Bakanlık olarak asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

 

Bakan Çelik ayrıca Et ve Süt Kurumunun piyasaya uygun şartlarda et arz edeceğini ve piyasanın ihtiyaçları karşılanana kadar bu görevine devam edeceğini dile getirdi.

 

Genel Müdürü V. Ethem Kalın'dan Kurumun faaliyetleri hakkında bilgi alan Çelik, ESK'nın mağazasını da ziyaret edip alışveriş yapan vatandaşlar ile sohbet etti. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

 • Mustafa Taşcı
  4 Haziran 2017 Pazar

  Et fiyatları şu an kesim fiyatları normal millete pahalı geliyor ama yemin çuvalı 60 tl dir 2010 yilinda fiyatları düşürdüler üreticiyi bitirdiler şu an o yüzden fiyatlar pahalı isterlerse düşürsunler birdaha uretcide bulamazla et 100 tl olur . Bakan iyi dusunsun.

 • Cemal oğuzbey
  4 Haziran 2017 Pazar

  Sayin bakanım siz bu sektörü sadece dana üreticisi zannediyorsunuz bu sektörde alan satan kasap Lokanta milyollar ekmek yiyor milyon lar vergi veriyor milyon lar işçi çalıştırıyor siz bizi yok ettiniz bu gün bu sektörü duzeltseniz 10 yıla kadar sektör Kendine gelmez hep ifraz da sektör hala sektoden haberiniz yok bir sahaya inin alt kesimi bir dinleyin bu vebali zor ödersiniz allah herseyin hesabını sarar

 • Okan
  4 Haziran 2017 Pazar

  bırakın etle uğraşmayı et fiyatları gayet iyi kolay mı yetişiyor hayvanlar bir çuval yem elli tl olmuş siz süte müdahale yapın süt bedava zarar ediyoruz


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder