Yükleniyor...
Son Dakika
10.6.2017

Seben De Zararlılarla Mücadele Başladı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl müdürlüğü: 

 

İlimiz Seben ilçesinde yoğun olarak yapılan elma yetiştiriciliğinde üreticilerin etkili ve çevreye duyarlı bir mücadele yürütebilmeleri için Elma da Entegre ve Kontrollü Üretim Yönetimi Projesi ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya katılan üreticilere konu ile ilgili bilgi verildi. 

 

Zararlıları zamanında tespit etmek, etkili bir mücadele sağlamak en doğru zamanda en az kimyasal kullanarak, hem üreticimize hem tüketicimize sağlıklı ürün sunabilmek için yoğun olarak çalışılmaktadır. Bu amaçla EKÜY projesi  ve survey çalışmaları kapsamında meyve bahçeleri ve bağlarda zararlı türlerine göre çeşitli tuzaklar asıldı. Elma da ekonomik anlamda yoğun zararı bulunan elma iç kurduna karşı etkili olan feromon tuzaklar yine elma da ve asma da zarar yapan sirke sineklerine karşı sirke tuzakları, kirazlarda zarar yapan kiraz sineğine karşı sarı yapışkan tuzaklar ve akdeniz meyve sineğine karşı feromon tuzaklar bahçelere asılarak mücadele başladı. Bu tuzakların takibi üreticilerle birlikte sıklıkla yapılacak ve oluşabilecek zarara karşı erken dönemde tedbirler alınacaktır.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder