Yükleniyor...
Son Dakika
22.6.2017

Aktaş: Hibe diye dolandırıyorlar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilerimize verilen hibeler dolandırıcıların yeni kazanç kapısı oldu.

 

Kendilerini, kamu görevlisi, iş geliştirme uzmanı veya danışman gibi unvanlarla tanıtan dolandırıcılar, hibe alma konularında yardımcı olacaklarını belirterek çiftçilerimizi dolandırıyor.  

 

Dolandırıcıların yeni yöntemlerine dikkat çekin Kars İli Arı Yetiştiricileri Birliği Tarım Danışmanı Selçuk Aktaş, çiftçilerden bu yönde çokça şikayet aldıklarını belirtiyor.

 

Aktaş, bu tür kişiler konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirterek, "Bu kişiler tarımsal hibe ve kredi desteklerinde yardımcı olacakları söylüyorlar. Çiftçilerimizden para talep ediyorlar. Bu kişilere itibar edilmemeli. Bu şahısların çoğunun hibe ve kredi konularında bilgisi bile bulunmuyor." dedi.

 

Danışman Selçuk Aktaş, bu konuda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK)'nun da zaman zaman uyarılar yaptığını belirtiyor. 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • dtg
    30 Haziran 2017 Cuma

    gdfgdfgdfgf


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder