Yükleniyor...
Son Dakika
30.6.2017

Çiğ süte 9 kuruş zam

Ulusal Süt Konseyi Ankara'da toplanarak çiğ süte 9 kuruş zam yaptı.

 

Ulusal Süt Konseyi, 1 Temmuz 2017'den 1 Şubat 2018 tarihine kadar geçerli olacak olan çiğ süt fiyatını 1 lira 30 kuruş olarak belirledi. Daha önce 1 lira 21 kuruş olarak belirlenen çiğ süt referans fiyatına 9 kuruş zam yapıldı.

 

Et piyasasında yaşanan sıkıntı nedeniyle kesime giden süt inekleri süt üretiminin düşmesine neden oldu. Diğer taraftan her yaz olduğu gibi bu yazda turizm sektörünün süt talebinin artması ve ihracatta gözle görünen artış süte olan talebi arttırdı.  Dolayısı ile sütte üretim azalırken talepte ise artış yaşandı.

 

Ulusal Süt Konseyi'nde bulunan sanayici kesimleri 9 kuruşluk artışa olumlu yaklaştı. Ancak daha fazla artış isteğini geri çevirdi. Üreticiler süt fiyatının litre başına 1 lira 40 kuruş olması konusunda ısrarcı oldu. Ancak bu talepleri sanayiciler tarafından kabul görmedi.  Toplantı sonunda 1 Ocak 2017'den 1 Temmuz 2017'ye kadar 1 lira 21 kuruş olarak uygulanan çiğ süt referans fiyatının 1 lira 30 kuruş olması konusunda anlaşmaya varıldı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • ATİLLA TEZCİ
    3 Temmuz 2017 Pazartesi

    ALLAH AŞKINA İNSANLARIN AKLIYLA DALGAMI GEÇİYORSUNUZ SÜT KİMDEN 1,21 KURUŞA ALINIYORDA 1,30 KURUŞ OLACAK. AFYON MEKEZ SÜLÜMENLİ KASABASINDA YAŞIYORUM SADECE KASABAMDAN GÜNLÜK 8-9 TON SÜT ÇIKIYOR AFYON BİR ZAMANLAR HAYVANCILIĞIN MERKEZİYDİİ AMA ŞİMDİ SÜT PARA ETMİYOR 90 KURUŞTAN SÜT TOPLUYORLAR VE BUNU TARIM İLMÜDÜRÜ DE BİLİYOR MÜDAHALE EDECEK OLAN HERKES AMA NEYMİŞ YOK SÜT SOĞUK DEĞİLMİŞ SERBEST PİYASAYMIŞ ONUN İÇİN SADECE 3 TANE ZENGİN BU FİYATA SÜTÜNÜ SATAR OLAN YİNE GARİBANA OLUR ONUN İÇİN KİMSE İNSANLARIN AKILLARIYLA DALGA GEÇMESİN O KADAR BİLİYORLARSA TAVAN FİYAT DEĞİL TABAN FİYAT VERSİNLER YEM ÇUVALI OLMUŞ 55 TL SÜT 90 KURUŞ BUNU KONSEYEDE SÖYLEDİM AMA KİMSE MÜDAHALEDE BULUNMAK İSTEMİYOR YAZIK GÜNAY UFACIK SU 1 LİRA BİRAZ ONURLARI VARSA BU İŞİ YAPANLARIN TABAN FİYAT BELİRLERLER O ZAMAN GÖRÜRÜZ KİMSE KİMSEYİ ALDATMASIN


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder