Yükleniyor...
Son Dakika
3.7.2017

Çiftçilerin Tarımsal Bilgiye Ulaşmasının Kolay Yolu: ‘Tarımsal İşletme Danışmanları’

 

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü:

 

Çiftçilerin Tarımsal Bilgiye Ulaşmasının Kolay  Yolu: ‘Tarımsal İşletme Danışmanları’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ‘Milli Tarım Projesi’ kapsamında geçen yıldan itibaren ülkemiz genelinde uygulamaya konulan ve “Tarımsal İşletme Danışmanı (TİD)” olarak ifade edilen işletme bazlı çalışma modeli saha çalışmaları devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu açıklamayı yapmıştır:

 

“Giresun merkez ve ilçelerimizde halen ziraat mühendisi, veteriner hekim ve teknisyenlerden oluşan 170 tarım danışmanı görev yapmakta olup, kendilerine tahsis edilen araçlarla çiftçi ziyaretlerine düzenli olarak gitmektedirler. Ayrıca çiftçilerimizde, tarımsal konularda bilgiye ve teknik ihtiyaç duymaları halinde danışmanlarını telefonla arayarak veya iş yerine gelerek te kolayca görüşebilmektedirler.

 

Bu dönemde ilimizde TİD çalışmalarında ağırlık verilen eğitim-yayım konuları; fındıkta külleme başta olmak üzere önemli  hastalık ve zararlılarla mücadele yöntemleri, örtü altı sebze yetiştiriciliği, tarımsal proje ve desteklemeler, buzağı sağlığı, koruyucu aşılama, gıdalarda kalıntının önlenmesi, besicilik ve teknik arıcılık olmuştur. Halen işletmelerinden sorumlu olan tarım danışmanıyla tanışmayan çiftçilerimiz varsa; İl/İlçe Müdürlüklerini telefonla arayarak veya http://giresun.tarim.gov.tr/ internet adresinden ‘TİD’ sayfasını ziyaret ederek gerekli irtibat bilgilerini alabileceklerini” ifade etti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder