Yükleniyor...
Son Dakika
14.7.2017

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2016’da ülkemizin birliğini, dirliğine, demokrasisine yapılan ihanet ve hain saldırı, bütün milletin kararlılığıyla atlatılmıştır

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ziraat Odaları ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin, 5 milyona yakın üyesiyle her zaman darbelere karşı olduğunu ve demokrasiye sahip çıktığını bildirerek, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

Bayraktar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünde, milletin iradesine yapılan saldırıyı bir kez daha şiddetle kınadıklarını belirtti.

 

Bir yıl önce, 249 vatandaşın şehit, 2 bin 301 vatandaşın ise gazi olmasına neden olan darbe girişiminin, alçak bir saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimi halini aldığına dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:

 

“Geçen yıl, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece, FETÖ terör örgütünün devleti ele geçirme, milletin egemenliğini yok etme girişimini açıkça gördük. Amaç, kaos, kardeş kavgasıydı. Bunu çok şükür başaramadılar. Milletin azmi ve kararlılığı onları önledi.

 

 

-“5 milyon üyemizle meydanları boş bırakmadık”-

 

Ziraat Odaları ve Türkiye Ziraat Odaları Birliğimiz de 5 milyona yakın üyesiyle her zaman olduğu gibi darbeye karşı durdu ve demokrasiye sahip çıktı. Meydanları boş bırakmadık. Ülkemizin huzuruna kastedenlere fırsat vermedik. Geleceğimizi karartmak isteyenlere set çektik. Çiftçimiz ve köylümüz bu ülkenin temel direğidir. Temel direk ayakta kaldıkça, bu ülkeye bir şey olmaz.

 

Geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin hem ekonomik hem demokratik gelişimini engellemek isteyenler unutmasınlar ki karşılarında bizi bulacaklardır.

 

Türkiye Cumhuriyeti, demokrasisiyle, hukuk sistemiyle, ekonomisiyle, güçlü kurum ve kuruluşlarıyla, devletiyle, milletiyle sürekli ilerleyecek, çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkacaktır. Kimse de bunu engelleyemeyecektir.”

 

-Türkiye Cumhuriyeti bir yıldız gibi parlıyor-

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bulunduğu bölgede bir yıldız gibi parladığını vurgulayan Bayraktar, “hiçbir kuvvet bu yıldızı söndüremeyecektir. Birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe, sadece içinde bulunduğumuz bölgenin değil, tüm dünyanın yıldızı olmayı sürdüreceğiz. Yeter ki siyasi görüş fark etmeksizin Türkiye’nin bugününe ve yarınına sahip çıkalım” dedi. 

Bayraktar, gücünü milletten alan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağını belirtti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder