Yükleniyor...
Son Dakika
19.8.2017

Çanakkale’de 105 bin sazan yavrusu göletlere salındı

 

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından balıklandırma projesi kapsamında 9 gölete toplam 105 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Kaynak: Çanakkale’de 105 bin sazan yavrusu göletlere salındı

 

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından balıklandırma projesi kapsamında 9 gölete toplam 105 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Çanakkale'de, Akdeniz Su ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Antalya-Kepez Ünitesinden Çanakkale için tahsis edilen 105 bin sazan balığı yavrusu, dağıtım için getirilen Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden teslim alınarak Çanakkale'ye getirildi.

 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Su Ürünleri Mühendisi Hasan Yurdusev, "Yapılan program kapsamında teslim alınan sazan balığı yavrularından, Gelibolu Karainebeyli Göletine 6 bin, Çan Sameteli Göletine 10 bin, Yenice Ahiler Göletine 4 bin, Koruköy Göletine 40 bin, Sameteli Göletine 10 bin, Merkez Göletine 15 bin, Gökçeada Dereköy Göletine 7 bin, Şahinkaya Göletine 10 bin ve İlimiz merkeze bağlı Dümrek Göletine ise 3 bin salınarak balıklandırma işlemi gerçekleştirilmiştir. Böylece bir yandan rezervuarların predetör (avcı) olmayan uygun türlerle balıklandırılması sağlanırken bir yandan da yöredeki amatör balıkçılığın teşvik edilmesi hedeflenmektedir" dedi.

Kaynak: Köylerim.com

 

 

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder