Yükleniyor...
Son Dakika
19.8.2017

Lisanslı depoculuk toplantısı yapıldı

 

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından  yürütülen "Uzun Süreli Hububat Depoları Kiralaması" sürecinin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak amacıyla, TMO tarfından atılan adımları, firmaların yaşadığı zorlukları, ileriye yönelik önerileri, sektörel açıdan fikir ve düşünceleri paylaşmak ve değerlendirmek üzere TMO Güvercinlik Ek Tesislerinde Genel Müdür İsmail KEMALOĞLU başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.Toplantıya Genel Müdürün yanı sıra TMO Genel Müdür Yardımcısı V. Enver ŞİMŞEK, birim amirleri ve ilgili teknik personel, Lisanslı Depoculuk alanında faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı. KEMALOĞLU söz konusu depoların ülkemiz ile sektör açısından önemini ve depoların devreye girmesiyle birlikte yaşanılacak olumlu gelişmeleri belirterek, uzun süreli kiralama ve bunun haricindeki özel sektör girişimleri ile birlikte yaklaşık 3,3 milyon ton deponun 2018 yılı alımları için ülkemize kazandırılmaya çalışıldığını, depoculuğun sadece hububat açısından değil diğer ürünlerde de gelişmesi gerektiğini söyledi. Firma temsilcileri genel olarak bugüne kadar yaşadıkları sıkıntıları, ileriye yönelik taleplerini ve sektörün gelişimi açısından değerlendirmelerini paylaştı.Genel Müdür, toplantı sonunda görüşülen konulara ilişkin gerekli notların alındığını ve çalışmaların yapılacağını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder