Yükleniyor...
Son Dakika
8.10.2017

Tarım Bakanlığının Yol Haritası

Hayvancılığın duayen ismi Vet.Hek. H. Halis Akçay, Yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve ekibine rehber olacak bir yazı kaleme aldı.

 

Yazısında, Tarım Bakanlarının bugüne kadar neden hayvancılık ve et sorununu çözemediğini anlat  yazarımız,  yeni Tarım Bakanının yapmaması gerekenleri tek tek sıraladı.  

 

Ayrıca hayvancılığın kronik sorunlarına da dikkat çeken yazarımız,  sorunun çözüm yollarına değinerek  son yapılan açıklamalarla besicinin bir belirsizliğe girdiğini belirtti. Yazarımız Akçay, "...besici, elinde yetişmiş malı satamaz halde. Hayvanı, yemi bütün girdileri belli. O kadar emek, yatırım, para. Zararına da veremiyor. Çünkü; belirsizlik oluştu piyasalarda. Daha düşer mi, yoksa toparlar mı? Dayanabilen bekleyecek, dayanamayan büyük çoğunluk, bir daha düzelmemek üzere batacak" tesbitinde bulundu.

 

Yazarımızın yazısının tamamını okumak için tıklayınız: http://www.ulusaltarim.com/7123/Et-yoksa----Ondan

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder