Yükleniyor...
Son Dakika
13.2.2018

VERİM PATLAMASINA YOL AÇIYOR

Ürün patlamasına yol açan organik gübre, toprağı düzenliyor. Bitkilerin direncini arttırarak hastalanmalarının önüne geçen bu gübre, ürünlerin raf ömürlerini de uzatıyor. İşte yok böyle gübre dedirten ürün...

 
Organik, doğal kalsiyum ve protein kaynağı olan, toprak için faydalı bakteriler ve mantarlar içeren, aynı zamanda bütün elementleri bünyesinde barındıran bu gübre, hayal edilemeyecek ölçüde verim artışı sağlıyor.
 
 
TOPRAĞI DÜZENLİYOR
Milyonlarca yarasanın sindiremedikleri böcek atıklarından oluşan gübreleri, tarım için bulunmaz bir kıymet. İçerisinde bütün elementleri barındıran bu organik madde, hiç bir laboratuvarın yapamayacağı organik bitki besini ve toprak düzenleyicisi olmasıyla dikkat çekiyor. İçerisinde çürümüş hayvan atıklarından oluşan humik fulvik asit oranı yüksek olan gübre, toprak için faydalı bakteriler ve mantarlar içeriyor. Yarasa gübresi, böcek özütü olduğu için verim ve lezzet arttırıyor.
 
 
BİTKİNİN HASTALANMASINI ÖNLÜYOR
Yarasa gübresi, azot fosfor ve potasyum içerir. Organik madde oranı yüksektir. Tuzluluğa neden olmaz. Ürünlerde sağlıklı, doğal ve hızlı bir büyüme sağlar, verim artışının yanı sıra lezzet ve aroma verir. Çevreyi kirletmez. Bitkinin direncini arttırır, hastalanmasını önler. İçeriğinde bulunan doğal kalsiyum sayesinde ürünün raf ömrünü arttırır. Toprağın su tutma kapasitesini yükseltir. Uzun süre etkisini korur. Hazır besin olduğundan bitki tarafından hızla alınabilir.
 
 
AZ GÜBREYLE ÇOK VERİM
Yarasa gübresi, verim ve kullanım miktarı bakımından diğer gübrelerle kıyaslanamayacak kadar öndedir. Çok az miktardaki yarasa gübresiyle diğer gübrelerden elde edilemeyecek kadar çok verim sağlanır. Konsantre olan bu gübre, böceklerden oluşmasından dolayı zengin bir içeriği vardır.
 
 
YÜZDE 100 ORGANİK
Organik tarımda kullanılabilecek en ideal organik gübrelerin başında yarasa gübresi gelmektedir. Çünkü yarasa gübresinin tamamı organiktir. Yarasaların beslenmelerinde yetiştirilmelerinde hiçbir insan katkısı yoktur. Yarasalar doğal yollardan besinlerini kendileri bulurlar. Diğer hayvansal gübrelerin çoğunda bu özellik yoktur. Çünkü çiftliklerde insanlar tarafından yetiştirilirler.
 
 
NERELERDE KULLANILIR?
- Seralarda,
- Sebze ve Meyve Üretiminde,
- Bahçe ve tarlalarda, bağlarda,
- Park Bahçe ve Meydanlara Dikilen Bitkilerde,
- Çimlendirmede ve Çevre Düzenlemelerinde,
- Kültür Mantarı üretiminde,
- Süs bitkileri ve saksı çiçeklerinde
- ve diğer tüm üretimlerde
Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder