Yükleniyor...
Son Dakika
14.2.2018

40 Milyon Dolarlık İnek

Süper inek için düğmeye basıldı. Zorlu şartlar dahil her ortamda az yemle yüksek süt ve et verimi hedeflenen inek için 40 milyon dolar harcanacak. İşte normalden 5-6 kat daha süt vermesi planlanan süper inek projesinin detayları...

 

Süper inek için düğmeye basıldı. Zorlu şartlar dahil her ortamda yüksek süt ve et verimi verecek inek için 40 milyon dolar harcanacak. İşte normalden 5-6 kat daha verimli olması planlanan süper inek projesinin detayları... 

40 MİLYON DOLAR HARCAYACAK
Milyarder iş adamı Bill Gates, bu defa oldukça ilginç bir alana yatırım yapmayı hedefliyor. Milyarder iş adamının planı, İngiliz sığırlarını Afrika'nın zorlu şartlarında yetişmiş ineklerin genleriyle destekleyerek her ortamda yüksek verimle beslenebilen bir inek meydana getirmek. Gates, süper inek projesi için 40 milyon dolar bütçe ayırdı.

 

AZ YEMLE ÇOK VERİM!
İngiltere’de bulunan bir inek, günde ortalama 19 litre süt verebiliyor. Bununla birlikte Afrika'da yaşayan ineklerin günlük süt üretimi sadece 2 litre civarında. Bununla birlikte Bill Gates'in İngiliz ineklerin DNA'larını Afrikalı kuzenlerine nakletmek istemesinin temel amacı, Afrikalı ineklerin sert hava koşullarında İngiliz ineklerine göre çok daha uzun süre hayatta kalabilmeleri ve günlük yiyecek tüketimlerinin de daha az olması.

 

VERİM 5-6'YA KATLANACAK 
Bildiğiniz gibi Bill & Melinda Gates Vakfı özellikle Afrika'daki açlık ve sağlık sorunlarının giderilmesi için yıllardır oldukça büyük meblağlarda yardımlar yapıyor. Son zamanlarda kendini iyiden iyiye bu vakfın işlerine veren milyarder iş adamı, üretilecek süper inek sayesinde Afrika'daki insanların 5-6 kat daha verimli ineklere kavuşacağını düşünüyor.

 

YOKSULLUĞA ÇARE OLACAĞI GÖRÜŞÜNDE
Afrika'daki yoksulluğa karşı savaşabilmenin en doğru yolunun tarım ve hayvancılıktan geçtiğini düşünen Bill Gates, 40 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı süper inek projesinin bu sebeple oldukça önemli olduğu görüşünde.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder