Yükleniyor...
Son Dakika
16.2.2018

Sakın Soy Ağacını Paylaşmayın

Soy ağacını bilgilerini sosyal medyadan paylaşanlar, dolandırıcılara davetiye çıkarıyor. Soy ağacındaki hangi bilgiden dolayı tehlike oluşuyor? İşte cevabı...

 

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-devlet üzerinden soy ağacı belgesini yeniden vermeye başladı. Bir çok kişi soy ağacı bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı. Soy ağacını bilgilerini sosyal medyadan paylaşanlar, dolandırıcılara davetiye çıkarıyor.

 
Çünkü paylaşılan soy ağaçlarında anne kızlık soyadınız yer almakta. Banka işlemleri dahil birçok yerde kullanılan anne kızlık soyadının paylaşılması, kişisel veri güvenlikleri için tehlike oluşturuyor. Uzmanlar, güvenlik için vatandaşların soy ağacı bilgilerini kimseyle paylaşmama konusunda uyarıyor. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder