Yükleniyor...
Son Dakika
7.6.2018

Söke'de tarım araçlarına güvenlik çağrısı...

Söke’de tarım sezonu başlarken, Türkiye’nin pamuk ambarı Söke ovası’nda tarım araçlarının yoğunluğu da başladı.

Söke ovası’nın içinden geçen Söke Milas Karayolu başta olmak üzere Bağarası ve Güllübahçe yollarında artan tarımsal yoğunluk, turizm yoğunluğu ile birleşince; yetkililer kurallara uyulması konusunda sürücüleri uyarıyor. Özellikle tarım araçlarında reflektör ve ışık donanımlarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulanıyor. 

Söke İlçe jandarma Komutanlığı, Söke İlçe Kaymakamlığı öncülüğünde Söke’deki tüm römorklara reflektör takılması için kampanya başlatmıştı. Geçtiğimiz yıl Özbaşı Mahallesi’den başlatılan kampanya kapsamında Söke’de 105 römorka 210 adet reflektör takıldı. Ayrıca kampanya kapsamında 17 mahalle ve yol güzergahında 1173 sürücüye bilgilendirme de yapıldı.

Mahalle muhtarlarının da bulunduğu İlçe Güvenlik Kurulu toplantısında, Jandarma Başçavuş Ahmet Ali Yalçın konuyla ilgili bir sunum yaptı. Başçavuş Yalçın Söke Jandarma Trafik Birimi olarak Söke’de tarım ekim ve hasat sezonunun huzur ve güvenli geçmesi için tarım araçlarının güvenli kullanılmasıyla ilgili faaliyetlerde bulunacaklarını belirterek, vatandaşlarında konuya duyarlı olmalarını istedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder