Yükleniyor...
Son Dakika
9.6.2018

Hububat hasadı, yüksek rekolteyle başladı

Gaziantep’in islahiye İlçesinde, buğday ve arpa hasadı başladı. Rekolte, çiftçinin yüzünü güldürdü.

İslahiye’de 145 bin dekar araziye ekili alanda buğday ile 10 bin dekarda ekili arpa hasadı başlanan hasatta mevsimsel yağışların iyi gitmesine bağlı olarak Gaziantep bölgesinde en yüksek rekoltenin yakalanması çiftçiyi sevindirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yüksel Şahin, buğday için ihtiyaç duyulan yağışların yağmasıyla Gaziantep bölgesinde en yüksek rekolteye ulaşıldığını belirterek, sulu alanlarda dekar başına yaklaşık 650 ile 750, kurak alanlarda ise dekar başına yaklaşık 400 ile 500 kilo buğday, arpada ise dekar başına 400 ile 450 kilo ürün gerçekleştiğini söyledi. Şahin, çiftçilerin en yakın Nurdağı ve Türkoğlu olmak üzere lisanslı depolara ürünlerini istedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder