Yükleniyor...
Son Dakika
12.6.2018

Gıda kontrol ekipleri, bayram öncesi denetimlerini sıklaştırdı

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ramazan bayramı öncesi, market, kasap, pastane ve tatlı üreten işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan bayramı öncesi satışı yüksek olan ürünlere yönelik denetimlerini artırdı. Gıda kontrol ekipleri, özellikle market, kasap, pastane ve tatlı üreten işyerlerini denetlerken, geçen hafta başlayan denetim çalışmalarında merkez Yenişehir ile Kayapınar ilçelerinde toplam 170 işyerinin denetimden geçirildiği belirtildi. Marketlerde daha çok şekerleme ürünleri, et ve et ürünlerinin reyonları, kasap, pastane ile pastane imalathanelerinde yapılan denetimlerde hijyen açısından bozuk ve tarihi geçmiş olan 49 kilogram et ürünlerine el konuldu. Gıda satış mevzuatına aykırı olan 49 kilogram et ürünü çöp depolama sahasında kontrollü bir şekilde bertaraf edildi.

Ramazan Bayramı’nda satış popülasyonu fazla olan tatlı ürünlerine yönelik denetimler de arttırıldı. Merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde Tatlıcılar Sitesi’nde yer alan imalathaneler, denetimden geçirildi. Gıda kontrol ekipleri, tatlıların üretim aşaması, çalışanların kılık kıyafeti, deponun hijyenik durumu, depoda bulunan gıda maddelerinin son kullanma tarihleri ve tatlıda kullanılan ürünler sıkı bir şekilde denetledi. Bulunan eksiklikler ve yapılması gerekenler hakkında işyeri yetkilileri uyarıldı. Tatlıda şeker yerine glikoz kullanılıp kullanılmadığını da denetleyen ekipler, ayrıca imalathane çalışanlarına iş başında hijyen eğitimi verdi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder