Yükleniyor...
Son Dakika
21.6.2018

Giresun’da Tarımsal Üretime 227 Milyon 372 Bin Lira Destek Verildi

Giresun'da 2018 yılında yapılan tarımsal desteklemelere dair Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın'dan açıklama geldi.

Angın yaptığı açıklamada,

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülkemizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek ayrıca ürün kalitesini artırmak amacıyla belirlenen program ve esaslar çerçevesinde ilimizde geçtiğimiz yıl müracaatı yapılan ve bu yıl içinde ödemeleri gerçekleşen tarımsal destekler şöyledir ;

Bitkisel üretim desteklemesi 180 milyon 83 bin 850 lira, Hayvansal üretim desteklemesi 17 milyon 874 bin 217 lira, Geleneksel kıyı balıkçılığı ve su ürünleri desteklemesi 272 bin 250 lira, Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri desteklemesi 1 milyon 570 bin lira, Çiftlik muhasebe veri ağı desteklemesi 60 bin beşyüz lira ve TARSİM kapsamında da 13 milyon 832 bin 677 lira bitkisel ürün ve hayvan sigortası primi ödenmiştir.

Ayrıca bunlara ilave olmak üzere; Genç çiftçi projelerine 7 milyon 200 bin lira, Tarıma dayalı ekonomik yatırım projelerine 2 milyon 49 bin lira ve Modern ahır-ağıl yapımı projelerine 4 milyon 430 bin lira hibe verilmiştir.

Giresun ilimizde 80 binin üzerinde üreticimize toplam 227 milyon 372 bin 494 lira destek verilmiştir. İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizin yürüttükleri yoğun çalışmalar ve üretici örgütlerimizin de verdikleri katkı neticesin de ilimizde tarımsal üretime verilen desteklemelerde her yıl artış kaydedildiği görülmektedir. İlimiz tarımının ve ekonomisinin gelişmesi açısından hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

 


 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder