Yükleniyor...
Son Dakika
21.6.2018

Efsane gazozlar artık müzede

Türkiye'nin her yerinden gelen birbirinden lezzetli Portakallı, zencefilli, hurmalı, kahveli, çikolatalı, Hindistan cevizli, ananaslı, karpuzlu, mangolu, elmalı, limonlu, mandalinalı, borlu, armutlu, narlı gibi pek çok gazoz Türk Lezzet Müzesi'ndeki yerini aldı.

Çocukluğundan beri yerli gazozları çok sevdiğini belirten Miraç Başer, yurdun dört bir yanından getirdiği, unutulmaya yüz tutmuş 90 çeşit gazozu, Türk Lezzet Müzesi'nde yer alan Gazozcu'da bir araya getirdi. 7'den 70'e herkese hitap edecek bu gazozlar, kimilerini çocukluğuna götürürken kimilerini de şaşırtacak. Portakallı, zencefilli, hurmalı, kahveli, çikolatalı, Hindistan cevizli, ananaslı, karpuzlu, mangolu, elmalı, limonlu, mandalinalı, borlu, armutlu, narlı gibi pek çok gazoz çeşidinin yer aldığı Gazozcu, Türk Lezzet Müzesi'ne ayrı bir renk katacak. Eski ve yeni birçok gazozun misafirlere sunulacağı "Gazozcu", Türkiye'nin efsaneleşmiş gazozlarını yeniden tatma fırsatı yakalamak ve biraz nostalji yaşamak isteyenleri bekliyor. Türk Lezzet Müzesi gastronomi dünyasına büyük bir yenilik getiriyor

 

Gastronomi dünyasına büyük bir yenilik getiren Türk Lezzet Müzesi, 42 Maslak'ta açıldı. Türk Lezzet Müzesi'nde 81 ilin binlerce çeşit yerel yiyecek ve içecekleri bir araya geliyor. Geçmişin tariflerini geleceğe taşıyor. Türkiye'nin en meşhur etli ekmekçisinden en köklü şekerlemecisine, Osmanlı meyhanesinden en iyi cağ kebapçısına kadar lezzet durakları ve Türkiye'nin en özgün, kaliteli ve lezzetli yemeklerinin tadılabileceği 6 bin 600 metrekare alana sahip Türk Lezzet Müzesi'nde, coğrafyamızın lezzetleri modern ve hijyenik bir anlayış ile tek bir çatı altında bir araya geldi.

 

 

 

Yöresel ev yemekleri, kebaplar, baharatlar, peynirler, zeytinyağlılar ve hamur işleri de dahil olmak üzere geleneksel mutfağımızı oluşturan lezzetlerin tamamının merkezi olmayı hedefleyen Türk Lezzet Müzesi, Türk gastronomisi üzerine uluslararası bir algı oluşturmayı hedefliyor. Türk Lezzet Müzesi haftanın her günü sabah 10:00'dan gece 24:00'e kadar ziyaretçileri ağırlıyor. Osmanlı meyhanesi 'Şirane 1871' her gece 02:00'ye kadar açık.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder