Yükleniyor...
Son Dakika
27.6.2018

Nohut alımları başlıyor, fiyat 3.250 TL

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, pazartesi gününden itibaren nohut alımlarına başlayacaklarını söyledi. İşte detaylar...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, nohut alımlarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Bakan Fakıbaba, "Ülkemiz bakliyat üretiminde önemli bir yeri olan nohut üretiminin bu sene geçen seneye oranla % 17 artarak 550 bin ton olacağı tahmin ediliyor. Üretimdeki artıştan kaynaklı ortaya çıkacak piyasa fiyatlarındaki düşüşün üreticilerimizi mağdur etmemesi için Hükümet olarak TMO’nun nohut alımı yapmasına karar verdik. Piyasa düzenleyici kurumumuz olan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü bu kapsamda 2 Temmuz 2018 Pazartesi gününden itibaren nohut alımına başlayacak." dedi. 

 

2018 yılı için nohut alım fiyatını ton başına 3.250 TL olarak belirlediklerini aktaran Fakıbaba, "Alım fiyatına ilaveten ton başına prim, mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği olarak verilen toplam 792 TL ile birlikte nohut üreticimizin eline ton başına 4.040 TL geçecek. Üreticilerimiz, Çifti Kayıt Sisteminde kayıtlı olan tüm ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satabilecekler. Ürün bedelleri 10 gün içerisinde üretici hesaplarına aktarılacak. Üreticilerimiz, her zaman Hükümetimizin ve Bakanlığımızın baş tacı olmuştur. Bugüne kadar üreticilerimize sağladığımız destekleri, önümüzdeki yeni dönemde geliştirerek ve artırarak vermeye devam edeceğiz.  TMO tarafından yapılacak olan 2018 yılı nohut alımlarının ülkemize ve tüm nohut üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Tugrul
    28 Haziran 2018 Perşembe

    Geçen sene 7 tl ye nohut aldınız bu senen3 250 tl bravo 👏 pazarda 15 tl ne oldu şimdi bu çiftinin haline çiftçi ölsün yurt dışında çok ordan alın 👏👏👏👏👏👏👏👏


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder