Yükleniyor...
Son Dakika
28.6.2018

Türk ürünleri ABD'de görücüye çıkıyor

Türk gıda ürünleri dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük gıda fuarı Summer Fancy Food Show Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanıyor. 30 Haziran - 2 Temmuz 2018 tarihlerinde New York’te gerçekleşecek fuara 39 Türk firma katılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde gerçekleşen Summer Fancy Food fuarı bu yıl 30 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında 64. kez kapılarını açacak. 1998 yılından beri Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen Türkiye Milli Katılım Organizasyonu bu yıl 21. kez yapılacak ve 39 Türk firma Milli Katılım Organizasyonu ile Fancy Food Fuarına katılacak. Katılımcı firmalar Türk gıda ürünlerini çeşitli etkinliklerle Amerikalı alıcılara ve dünyanın her yerinden katılımcılara tanıtma fırsatı bulacak.

 

Amerikalılar Tadım Etkinliği ile Türk Lezzetlerini Tanıyacak
New York Summer Fancy Food Fuarı’nda yer alacak Türkiye Markası standında yapılacak pişirim etkinliği, Au Mas Turque şefi olan ve uzun süredir Amerika’da yaşayan Özlem OĞUZCAN CRANSTON’un tarafından gerçekleştirilecek. Usta şef Türk Gıda ürünlerini ile katılımcılara lezzet şöleni yaşatacak ve damaklarda eşsiz tatlar bırakacak.

 

Fuar Tanıtımlarına “Türkiye” Markası Damga Vuracak

Türkiye standında gerçekleşecek tadım etkinliğinin yanı sıra, fuar içi alanlarda ve fuara özel yayınlarda Türkiye markası damgasını vuracak. Summer Fancy Food Fuarı öncesi ve sırasında dağıtımı yapılan fuar resmi kataloğunda ve Gurme gıda ürünleri konusundaki ABD’nin önemli ihtisas dergilerinden Specialty Food dergisi fuar sayısında tam sayfa Türkiye ilanı yer alacak. Fuar süresince günlük olarak yayınlanancak Fancy Food Show Daily’de de ülke reklamlarımız bulunacak. Fuarın resmi web sitesinde ise katılımcı firmaların iletişim bilgilerine ulaşılmasını sağlayan interaktif reklamlar dönecek.

 

ABD’nin gıda ithalatından 2 milyar dolar pay almak istiyoruz

Summer Fancy Food fuarında gerçekleştirilecek tüm tanıtım faaliyetleri ile Dünya’nın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri’ne, Türkiye’nin önemli bir gıda tedarikçisi olduğu mesajını vermek istediklerini dile getiren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Birol Celep, “Amerika Birleşik Devletleri, yıllık yaklaşık 145 milyar dolar gıda ürünleri ithalatı yapıyor. Bu ithalattan en azından 2 milyar dolarlık pay almak istiyoruz. Summer Fancy Food Fuarı bu hedefi gerçekleştirmemiz açısından çok değerli bir fuar. Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne 2017 yılında yaptığı toplam gıda ürünleri ihracatının 868 milyon dolar olduğunu göz önüne alırsak Türk gıda ihracatçıları için çok önemli bir pazar olduğunu unutmamak gerek. Tüm dünya tarafından önemsenen bu ünlü fuarın ihracatçılarımıza yeni kapılar açacağına olan inancımızla 2017 yılında Summer Fancy Food Fuarına partner ülke olduk ve önemli tanıtım aktiviteleri gerçekleştirdik. Toplam 539 m2lik alanda yerimizi alarak 39 firmamız ve tadım etkinliğiyle yer alacağımız bu fuarın Türk gıda ürünlerinin tüm dünyada bilinirliğini artıracağını ve dolayısıyla ihracatımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

55 Ülkeden 2 bin 571 Firma Katılıyor

Türkiye milli katılımı dahilinde, fuara ağırlıklı olarak kuru meyve, zeytinyağı, meyve ve sebzeden mamuller, hububat ve bakliyat ürünleri, baharat, unlu mamuller ve şekerleme sektörlerinden katılım sağlandığını ifade eden Birol Celep, Türk gıda firmalardan söz konusu fuara her geçen yıl artan bir katılım talebi olmakla birlikte fuar organizatörünün yer büyütme taleplerine yoğun talepten dolayı yanıt veremediğini belirtti. Fancy Food Fuarına 55 ülkeden 2 bin 571 firma katılıyor. Fuarı 23 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder