Yükleniyor...
Son Dakika
20.7.2018

Bitki besleme alışkanlıklarını değiştirecek yeni projesini tanıttı

Türkiye'nin önde gelen gübre üreticilerinden GÜBRETAŞ, tarımda iklim değişikliklerinin etkisini azaltıp, verimlilik artışıyla ekonomiye katkı sağlamayı hedefleyen yeni Ar-Ge projesi tanıttı.

Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, yeni Ar-Ge projeleri hakkında, "Türkiye'deki bitki besleme alışkanlıklarını değiştirebilecek bir adım olarak gördüğümüz bu proje sayesinde, özellikle ülkemizde yaygın kullanılan azotlu gübrelerin kullanımı sırasında oluşan azot ve verim kayıplarını azaltarak milli ekonomimiz için ciddi tasarruflar sağlamayı, iklim değişiklikleri kaynaklı kuraklık riskine karşı yeni bir yöntem geliştirmeyi, yeni ürün ve uygulamalarla bilinçli tarım uygulamalarının yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz." açıklamasını yaptı.

 

GÜBRETAŞ’ın Türkiye’de gübreleme alışkanlıklarını değiştirerek iklim değişikliği ve kuraklık etkisini azaltmayı hedefleyen 'Sulu ve Kuru Şartlarda Yetiştirilen Bitkiler için Uygun Sıvı Kimyasal Gübrelerin Üretilip Geleneksel Katı Kimyasal Gübrelerle Etkinliklerinin Karşılaştırılması ve Sıvı Gübre Kullanımı için Uygun Makinelerin Geliştirilmesi' Ar-Ge projesi, üniversite, araştırma enstitüleri, özel sektör ve Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcilerinin katıldığı çalıştayla tanıtıldı.

 

Çalıştay'da konuşan Genel Müdür İbrahim Yumaklı, şirketin 66 yıl önceki misyonunu yeni bir boyuta taşıyacak bu Ar-Ge projesi ile Türkiye’deki tarımsal verimliliği artırmak amacına yeni ve büyük bir tuğla ekleyecekleri için mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti.

 

KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELERE YÖNELDİK


GÜBRETAŞ’ta göreve başladıklarından bu yana Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Yumaklı, "Bu amaçla dünyadaki trendleri de yakından takip ederek, katma değeri yüksek projeler ve ürünler geliştirmek, sektörümüzde güncel teknolojiler ile yeni yaklaşımları hayata geçirmek çabasıyla çok sayıda görüşmeler, toplantılar ve fizibiliteler yaptık." diye konuştu. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder