Yükleniyor...
Son Dakika
24.7.2018

Eşeklere sopayla işkence yapan cani, bin 250 lira cezayla kurtuldu

Hayvanlara işkence görüntülerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak sosyal paylaşım sitelerine, başlarını torbayla kapattığı eşeklere sopayla bayıltana kadar işkence eden bir caninin videosu düşmüştü. Söz konusu zanlı jandarma tarafından gözaltına alındı. Vahşetin failine 1.250 lira para cezası kesildi.

Sosyal medyada büyük infial uyandıran video üzerine caniyi yakalamak için çalışma başlatıldı. İnceleme sonucunda videonun Kars'ın Arpaçay ilçesinde çekildiği tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Kars Jandarma Komutanlığı ve Arpaçay İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, eşeklere şiddet uygulayan kişinin V.Ç. olduğunu belirledi. V.Ç'nin yakalanması için operasyon düzenleyen ekipler, bölgede bulunan 54 yaylada yapılan titiz çalışmalar sonucunda, yakalayarak gözaltına aldı. 

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kars Şube Müdürlüğü ekipleri, V.Ç'ye, "Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek" suçundan hayvan başına 625 lira olmak üzere toplamda 1250 lira idari para cezası kesti. KAYNAK: HÜRRİYET 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder