Yükleniyor...
Son Dakika
25.7.2018

TZOB'dan vergi ve prim borcu olan çiftçilere çağrı: Yapılandırma için acele edin, son tarih 31 Temmuz

Hükümetin, vergi ve SGK (Bağ-Kur) prim borçuları için getirdiği yeniden yapılandırma uygulaması 31 Temmuz 2018'de sona erecek. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, vergi ve SGK prim borcu olan çiftçilere, "Elinizi çabuk tutun, bu fırsattan yararlanmak isteyenler bir an önce başvuru yapsın çağrısında bulundu.

Söz konusu borç yapılandırması 31 Mart 2018'e kadar olan borçları içeriyor. Devlet, yapılandırmaya başvuran mükelleflerin gecikme borcu ve gecikme cezasını affediyor. Ana para peşin ya da taksitler halinde ödenebiliyor. Başvurular, borçlu olunan kurumun tahsil dairelerine yapılıyor. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, söz konusu uygulamanın, çiftçileri de yakından ilgilendirdiğini belirtti. Bayraktar'ın konu hakkındaki açıklaması özetle şöyle:

 

"Borçlular, ödeme seçeneklerinden (peşin, 2, 6, 9, 12 ve 18 taksit) birini başvuru esnasında tercih edecek. Yapılandırılan borçların taksitler halinde ödenmesi halinde, söz konusu borçlar, belirlenen katsayılara göre artırılmış olarak ödenecek. Taksitler, eşit olacak ve ikişer aylık dönemler halinde yatırılacak. Azami süreler aşılmamak kaydıyla yapılandırılan borçların 2, 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte de ödenmesi mümkün olacak. Hesaplanan tutarın tamamının ilk taksit ödeme süresi içinde peşin olarak ödenmesi halinde katsayı uygulanmayacak.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçlar, SGK tahsil dairelerine ödenecek. Ödemelerin ilk taksiti, Ağustos 2018’de yapılacak. Vergi ve vergi cezaları, ecrimisil, idari para cezaları gibi bazı kamu alacaklarına ilişkin faiz, zam, gecikme zammı ve faizi gibi fer'i alacaklar da yeniden yapılandırılacak. Bu borçlarda ilk taksidin ödemesi, Eylül 2018’de yapılacak.” 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder