Yükleniyor...
Son Dakika
1.8.2018

'Fındıkta 18-20 liranın altında fiyat üreticiyi mağdur eder'

Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Albayrak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) iç piyasaya fındık vermesinin düşük fiyatlara zemin hazırladığını iddia etti. Albayrak, 18-20 liranın altındaki fındık fiyatının üreticileri mağdur edeceğini söyledi.

İsmail Albayrak, "Fındığın gerçek değerinin ortaya çıkması için 1 gram bile iç piyasaya satılmaması gerekir. Tarım Bakanlığı'na sesleniyoruz, bu yolla fiyatların düşülmesine engel olun" diye konuştu. Bakanlıktan üreticinin mağdur olmasını önleyecek rakamları bir an önce açıklamasını beklediklerini dile getiren Albayrak şunları aktardı:

 

"Yabancının çürük cevizinin 30 liraya satıldığı şehrimizde, fındık için 12-13 lirayı dillendirmeleri kabul edilemez. Bu yılki fiyat artışı göz önüne alındığında 18-20 liranın altına düşen fındık fiyatları üreticiyi mağdur eder. Ayrıca bahçe bakımını da engelleyecektir. Fındık hasadının başladığı bugünlerde, ilgili bakanlıklarımız maliyet ve taban fiyat belirlemesini bir an önce yapmalıdır. 12-13 lira gibi görüş açıklamaları spekülatif amaçlıdır, kabul edilemez. Yaşadığımız fiyat artışları göz önüne alındığında, 18-20 lira taban fiyatın üreticiyi ezmeyeceği, bahçesinin bakımını özendireceğine inanıyoruz." Kaynak: Haberturk

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder