Yükleniyor...
Son Dakika
4.8.2018

Kırşehir Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na 100 firma katılacak

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte 'Tarım ve Hayvancılık Fuarı' düzenleyecek. 19-21 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek fuara 100'ün üzerinde firma katılacak.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kentte Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenleyeceklerini bildirdi. Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 19-21 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek fuarın hasat dönemine denk geleceğini aktardı. Çeşitli yarışmalar ve eğitim seminerleri de yapılacak fuarın önemini belirten Ekicioğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerince çiftçi, üretici ve girişimcileri bilgilendirici eğitimler verileceğini anlattı. Ekicioğlu, şunları kaydetti:

 

"Alanında uzmanlarca, büyükbaş hayvan bakım ve besleme, arı işletmesi oluşturulması, buzağı ölümlerinin engellenmesi, alternatif ürün yetiştiriciliği, tarımsal devlet destekleri hakkında bilgilendirmeler yapılacak. Yine fuarda Damızlık Sığır Üreticileri Birliği tarafından 'buzağı' ve Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği tarafından ise 'koç' yarışmaları düzenlenecek. Fuarda, yarışmalara ve eğitim seminerlerine Kırşehir ve civar illerden 20 binin üzerinde üretici ve tarım profesyonellerinin katılmasını bekliyoruz."

 

Ekicioğlu, fuara 100'ün üzerinde firmanın katılmasını beklediklerini vurgulayarak, "Kırşehir'i tarım ve hayvancılığın üssü haline getirecektir. Fuarımızı odamızın yanı sıra Kırşehir Valiliği, Belediyemiz, Ticaret Borsamız, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası ve üretici birlikleri desteklemektedir." ifadelerini kullandı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder