Yükleniyor...
Son Dakika
8.8.2018

Tarım arazileri imara açılan Akçaabatlı çiftçilerin umudu istiridye mantarında

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde istiridye mantarı yetiştiriciliği kursu açıldı. İlçe Ziraat Odası ve Halk Eğitim Müdürlüğü'nün ortak programına katılan 50 kursiyer sertifika alacak. Yeterli tarım arazisi olmayan ve mevcut arazilerin de imara açılmasıyla sıkıntı yaşayan Akçaabatlı çiftçiler, istiridye mantarıyla ekonomik açıdan rahatlamayı hedefliyor.

Kursun açılış programına Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen katılırken, kursiyerlere mantar yetiştiriciliği eğitimi Ziraat Yüksek Mühendisi Fadıl Öztürk tarafından veriliyor. Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu istiridye mantarı yetiştiriciliğinin Akçaabat’ta rahatlıkla yapılabileceğini belirterek "İlçemizin mikroklima iklime sahip olması, bu tip ürünlerde bize büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tarımsal arazilerimizin yetersiz olması ve elimizde bulunan kısıtlı tarım arazilerinin imara açılması ile birlikte az alandan çok gelir elde edilebilecek üretim metotlarına geçmemiz mecburidir. Bu manada istiridye mantarı yetiştiriciliği ekonomik yatırımın ve arazi ihtiyacının az olmaması, ilçemizde rahatlıkla yapılabileceğini göstermektedir." dedi.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen de kursa katılanlara teşükkür ederek “Başta Ziraat Odamız olmak üzere iş birliği içerisinde olarak bu kursun açılmasında emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Mantar yetiştiriciliği bölgemize uygun ve başka bir iş yaparken ek olarak rahatlıkla yapılabilir. Kursa üretmek için ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder