Yükleniyor...
Son Dakika
9.8.2018

Tarım Bakanlığı'na 3 bakan yardımcısı atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılıkları'na Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu'yu atadı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle, bakanların kendilerine doğrudan bağlı hizmet birimleri bakımından, bakan yardımcılarının ise kendilerine bağlı hizmet birimleri bakımından bakanlık en üst yöneticisi sayılması kararlaştırıldı. Söz konusu karar 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nun 11'inci maddesi gereğince uygun görüldü.

 

Bu çerçevede Tarım ve Orman Bakan Yardımcılıkları'na Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu'nun getirilmesine karar verildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcılıklarına ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile YÖK Denetleme Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran getirildi. Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararları ile Cumhurbaşkanı danışmanlıklarına da Sümeyra Merve Kılınç ve Elif Esen atandı.Sermaye Piyasası Kurulunda (SPK) boş bulunan üyeliğe ise Birol Küle'nin ataması gerçekleştirildi.
 

MEHMET HADİ TUNÇ VE AKİF ÖZKALDI KİMDİR?
​1959 yılında Elazığ'da doğan Mehmet Hadi Tunç, 1982 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. 1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanıyla meslek hayatına başladı.  1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Tunç, Şeker Kurulu üyeliği, Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Koordinatör olarak görev yaptı. 2013 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmış, 2017 tarihinde de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olarak atanmıştı.

 

Akif Özkaldı ise 31 Aralık 1963 tarihinde Afyonkarahisar Bolvadin'de dünyaya geldi. Kariyerine 1986'da DSİ Erzurum Bölge Müdürlüğü’nde başladı. 2015'te Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder