Yükleniyor...
Son Dakika
10.8.2018

Pakdemirli: Fındık üreticisinin zararı karşılanacak

Ordu'da büyük hasara yol açan sel felaketinde yaklaşık 700 ton fındığın zarar gördüğü tespit edildi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, fındık üreticisinin zararının telafi edileceğini söyledi.

Ordu'da yaşanan felakette, kuruması için yığılan fındıklar sel sularıyla Karadeniz'e sürüklenmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı çalışmalarda yaklaşık 600-700 ton fındığın zarar gördüğü belirlendi. 

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün Manisa Valisi Hakan Güvençer'i ziyaret etti. Burada gzetecilerin sel felaketiyle ilgili sorularını cevaplayan Bakan Pakdemirli, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve can kaybı olmamasının en büyük teselli olduğunu aktardı.

 

Ordu'da 230 bin hektar alanda üretim yapıldığını, bu yıl fındıkta rekoltenin 200 bin ton civarında beklendiğini dile getiren Bakan Pakdemirli, şu bilgileri verdi: "Fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çiftçi ile görüştü. Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi. Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır. Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun." Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder