Yükleniyor...
Son Dakika
25.8.2018

245 Milyon TL hibe dağıtımı başlıyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), onayladığı projelere 245 Milyon TL hibe hibe verecek.

245 Milyon TL hibe başlıyor

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD-II programı kapsamında onayladığı projelere  245 Milyon TL hibe hibe verecek.  TKDK,  IPARD-II 3. Çağrı ilk grup projelerinden 1.274 projeyeyi daha onayladı.


21 Aralık 2017 tarihinde duyurulan IPARD-II 3. Çağrı ilk grup projelerinin değerlendirmeleri tamamlandı. Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu 1.274 adet projeyi onaylayarak Projelerin, hibe sözleşmelerinin imzalanma süreci başladı.


IPARD-II kapsamında toplam 245 Milyon TL hibe verilecek bu projeler IPARD-II 302-Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri kapsamındaki sektörleri içeriyor. 


TKDK tarafından IPARD-II 3. Çağrı kapsamında değerlendirmeleri tamamlanan uygun projelerin hızlı bir şekilde Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonuna sunulması ve hibe sözleşmelerinin imzalanması için çalışmaların yoğun şekilde devam ettiği belirtildi. 


TKDK, IPARD-II Programı kapsamında; kırsalda yatırımlarının artması, tarım ve hayvancılığımızın gelişmesi ve istihdamın güçlendirilmesi için projeleri destekleme çalışmaları yapıyor. 


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD programı kapsamında bir kısmı ulusal fonlardan oluşan Avrupa Birliği kırsal kalkınma hibelerini 2011 yılından itibaren yatırımcılara kullandırıyor.   

 

İşte hibe almaya hak kazananlar listesi:

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Cihat
    25 Ağustos 2018 Cumartesi

    20 büyük baş alacak kadar bı tane çiftliğim var ama bu çiftliği dolduracak sermayenim yok hangi kurum bana kredi yada hibe verebilir ismimin üzerinde herhangi tapu gibi bişey yok


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder