Yükleniyor...
Son Dakika
9.9.2018

Tarım politikaları güçlendirilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yüksek teknoloji, içinde bulunduğumuz şartlarda tarım sektörü için olmazsa olmaz hale geldi. Bu sebeple üniversitelerimizi tarımda fiili olarak kullanmak istiyoruz” dedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yüksek teknoloji, içinde bulunduğumuz şartlarda tarım sektörü için olmazsa olmaz hale geldi. Bu sebeple üniversitelerimizi tarımda fiili olarak kullanmak istiyoruz” dedi.  Ülkenin değişik üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım politikalarını akademisyenlerle daha da güçlendirecekleri mesajını verdi.

 

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin Dursun, Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Erdem, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş ve Adnan Menderes Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem ile Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) sosyal tesislerinde bir araya gelen Pakdemirli, tarım politikalarının oluşturulmasında faydalanmak için akademisyenlerin görüşlerini dinledi. Görüşmede tarım sektörü üzerine yaptıkları tez ve araştırmaları Pakdemirli’ye aktaran akademisyenler, ayrıca doğal tarım üzerine yürüttükleri projeleri de ilettiler.   Kaynak: Anayurt Gazetesi

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder