Yükleniyor...
Son Dakika
11.9.2018

'Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çalıştayı' düzenlenecek

Konya Ticaret Odası, yenilenebilir enerji konularında çalışan kuruluşları, düzenleyeceği çalıştayda bir araya getirecek. 'Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çalıştayı' 28 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek.

Konya Ticaret Odası'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle: " Bilindiği üzere, ülkemizde kurulu kooperatiflerin dünyadaki başarılı kooperatifler ile işbirliğinin geliştirilmesinin sağlanması için pek çok yeni alanda kooperatif kurulmasına Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü öncülük etmekte olup, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren kooperatiflerin kuruluşu ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları devam etmektedir.

 

Bu doğrultuda, yenilenebilir enerji kooperatiflerinin finansmana erişimine ilişkin karşılaşılan sorunların tespiti ve yol haritası belirlenmesi amacıyla Ticaret Bakanının teşrifleriyle Kayseri’de 28 Eylül Cuma günü, ilgili bakanlıkların, kurumların, yerel yönetimlerin, üniversitelerin, sanayi ve ticaret odalarının, sivil toplum kuruluşlarının, bankaların, kooperatiflerin ve potansiyel kooperatif girişimcilerinin katılım sağlayacağı “Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çalıştayı” düzenlenecektir. Program kapsamında ayrıca, Kayseri ilinde kurulu S.S. Mobilyacılar Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi’nin 5 MW kapasiteli güneş enerjisi santralinin tesis açılışı gerçekleştirilerek saha gezisi yapılacaktır. Programa katılmak isteyen üyelerimizin Konya Ticaret İl Müdürlüğü (320 49 00) ile iletişime geçmeleri gereklidir."

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder