Yükleniyor...
Son Dakika
13.9.2018

Kanatlı hayvan ve yumurta üretimi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayına ilişkin kümes hayvancılığı üretimi verilerini açıkladı. Türkiye'nin yumurta üretimi, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 4,4 artarak 1,6 milyar adete çıktı.

TÜİK verilerine göre yumurta üretim miktarı temmuzda bir önceki aya göre yüzde 4,4, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,8 arttı. Temmuzda 1,6 milyar tavuk yumurtası üretildi. Söz konusu ayda kesilen tavuk sayısı bir önceki aya göre yüzde 9,7 artarak 112 milyon olarak hesaplandı, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 2,1 azaldı. Kesilen hindi sayısı temmuzda bir önceki aya göre yüzde 10,4, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22 artış göstererek 631 bin oldu.

 

Tavuk eti üretimi, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 10,1, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,3 yükseldi ve 196 bin 614 ton olarak gerçekleşti. Hindi eti üretimi de temmuzda hazirana kıyasla yüzde 18,3 artışla 7 bin 332 tona çıkarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 33 artış kaydetti. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi, bir önceki aya göre yüzde 0,1, takvim etkisinden arındırılmış seriye göre geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,9 azalış olarak kayıtlara geçti. Kaynak: Hürriyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder