Yükleniyor...
Son Dakika
18.9.2018

Bırakın üretmeyi!!!

Fzt. Mehmet AZİZOĞLU
AZREM Farm Besi Yön. Kur.Bşk. azrembesi@gmail.com

Bu ülkede üreticinin emeğine göz dikmiş sömürgeci sistem ve firmalar olduğu sürece vazgeçin üretmekten. Çocuklarınızın rızkını geleceğini sömürmelerine izin vermeyin. Siz de stokçu olun, al-sat yapın. Zahmetsiz kazanç arayın. Mesela sermayenizi mevduata yatırın. Ne gerek var zahmet çekip üretmeye. Zaten DEVLET ANA, üreticisini gözden çıkarmış. Sömürgeci gayri milli firmaların kucağına atmış. Siz üretirsiniz kazancınızı onlar yer. Her şeyden öte emeğinizi zamanınızı alın terinizi çalarlar!!!

Dün 24 liraya sattıkları canlı besilik ithal danayı, bugün bizden et olarak 24 liraya almaya çalışan firmalar MİLLİYETÇİLİK ruhundan nasiplenmemiş, ülkenin geleceği olan üreticinin emeğine göz dikmiş, biz üreticileri sömüre sömüre zirveye çıkmış firmalardır. Bizden 24 liraya aldıkları karkas eti, İstanbul gibi metropollerde 35 liraya sattıklarını bilir misiniz ? bu nasıl bir vicdansızlıktır ? bu nasıl bir doyumsuzluktur ? bunları bu hale kim hangi politikalarla getirdi ? bu ülkenin temel yapıtaşı üretici ve tüketicinin düştüğü duruma bakar mısınız ?

 

Bu nasıl bir sahipsizliktir ?
Üretici zararına malını sömürgeciye kaptırırken, tüketicide evine 1 kg et götürebilmek için bir gün çalışmak zorunda kalıyor. Ve en acı tabloda tüketici yüksek diye alamadığı etin fiyatını üreticiden biliyor üreticiye öfkeleniyor.

 

Soruyorum. Tarım bakanlığımız nerede ? SUDAN'DA MI? Devletin kurumu ET VE SÜT KURUMU nerede ? SIRBİSTAN'DA MI? Bu kurumun kurulma amacı hayvancılık piyasalarını korumak ve düzenlemek değil mi ? Neden düzenlemiyor? Bir ülke düşünün hem üreticisi hem tüketicisi zarar eder durumda? Defalarca defalarca defalarca anlattık aracı sistem yani sömürgecileri desteklemekle olmaz! Yapmayın gelin vazgeçin. Ülkenizde üreticinin malı yerde kalırken tüketici yiyecek et bulamıyor.  Sömürgecilerin eline düştük. Üretim bitiyor. Bizi ne bu sömürgeci firmalar, ne sudan, ne Sırbistan kurtarır.

 

TARIM BAKANLIĞI'NDA görevli tüm personelleri görevlerinin başına davet ediyorum. Daire başkanlarınıza süslenmiş yanlış bilgilerle gitmeyin! Sizi gerçekçiliğe davet ediyorum. Daire başkanlarına sesleniyorum. Koltuğunuz kuluçka yatağı değil kalkın üreticiyle buluşun tüketiciyle buluşun çalışın. Çalışınki çocuklarınıza maaşınızla hazırladığınız bir gelecek değil fikir ve politikalarla müreffeh bir ülke geleceği bırakın. UNUTMAYIN ÇOCUKLARIMIZA BIRAKABİLECEĞİMİZ EN BÜYÜK MİRAS PARA PUL, MAL MÜLK DEĞİL. MÜREFFEH BİR ÜLKE OLACAKTIR. 

 

Bir üretici-tüketici olarak ET VE SÜT KURUMU'NU görevinin başına davet ediyorum. Acilen görevini icra eder duruma gelmeli. Üreticisi ve tüketicisi zarar eder durumdayken. Üreticisinden alıp tüketiciye ulaştırmalı. Acilen kesim fiyatlarında arttırma politikasına gidip kesim fiyatlarını yerli-ithal ayrımı yapmadan 32 lira yapıp kesime başlamalı. İthalatçı firma konumundan çıkıp Sırbistan, Rusya, fıransada ithal et arayacağına dönüp ülkesinde yerli et aramalı.

 

Bir üretici olarak TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ'Nİ görevinin başına davet ediyorum. Hasat döneminde çiftçi kardeşimden ürününü alıp spekülatörlerle savaşmayacaksan neden kuruldun? Şuan arpayı 1,15 liraya mısırı 1,3 liraya buğdayı 1,6 liraya alıyoruz. Neden müdahale etmiyorsunuz? Bu DEVLET koltuğunda çalışmadan oturan daire başkanlarınızın, personellerinizin maaşlarını size lüks olsun diye mi ödüyor. Kurulma amacınız sadece ithalat sopasını mı kullanmak? Peki soruyorum size şuan döviz çok yüksek bu sopayı nasıl kullanacaksınız?

 

Yapmayın! bu gayri milli davranışlarınızdan acilen vazgeçin ? ülkemizin şuan içinde bulunduğu süreç fiiliyette milliyetçilik gerektiren bir süreçtir. Sizin bu sözde milliyetçilik tavırlarınız bizi müreffeh ülkeler seviyesine çıkarmayacaktır. Ve unutmayın ! bir gün bu yaptığımız yanlışların kahrını geleceğimiz çocuklarımız çekecektir…

Mehmet AZİZOĞLU
AZREM FARM Besicilik Yön. Kur. Bşk.

Yazarın Diğer Yazıları

 • Acaba haberiniz var mı? Çiftçi zarar ediyor
  26 Ağustos 2018 Pazar

  Acaba maliyetlerden haberiniz var mı? Besicilere yaptığınız müdahalenin bir benzerini de yem fabrikalarına yapmanızı bekliyoruz. Canlı kg 25 liraya besilik dana alıp Çuvalı 85 liraya yem yediriyoruz.

 • Et Fiyatında Besici hesabı
  28 Haziran 2017 Çarşamba

  Besicinin mamul fiyatlarında bir yılda yüzde 40 artış yaşanırken, hayvan başına kesim fiyatında yüzde 1 artış dahi yaşanmadı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

 • M TIKIZ
  20 Eylül 2018 Perşembe

  HİÇKİMSE HİÇ BİRŞEY EKMEZSE BU ÜLKEDE SENİN DEDİKLERİN GERÇEKLEŞECEKMİ?A ÇOK BİLMİŞ BAŞKAN ??


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder