Yükleniyor...
Son Dakika
20.9.2018

Sokak köpekleri, 25 küçükbaşı telef etti

Sivas'ta sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, girdikleri ağılda 25 küçükbaş hayvanı boğarak telef etti.

İddiaya göre, Emek Mahallesi Yumurtatepe mevkisinde hayvancılıkla uğraşan İsmail Güneş (60) ve oğlu Davut Güneş'in (30) ağılına sabah saatlerinde çok sayıda köpek girdi. Köpekler ağılda bulunan 22 koyun ile 3 keçiyi telef etti. Davut Güneş, sabah saatlerinde sesler üzerine uyandıklarını ve ağıldaki hayvanlarının telef olduğunu gördüklerini anlattı.

 

Ağıldaki hayvanlarına 20 kadar sokak köpeğinin saldırdığını ileri süren Güneş, "Yetkililere haber verdik, zararımız yaklaşık 30 bin lira. Ne yapacağımızı bilmiyoruz." dedi. Hayvanların sigortaları olmadığını anlatan Güneş, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri ile polise haber verdiklerini, yetkililerin incelemesinin ardından hayvanları gömeceklerini dile getirdi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder