Yükleniyor...
Son Dakika
24.9.2018

TİGEM'e yeni genel müdür

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Işıkgece’nin göreve başlamasıyla iki genel müdür yardımcısı görevden alındı.

TİGEM’in eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmıştı. Yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Yeni Genel Müdür Işıkgece’nin göreve başlamasıyla TİGEM’de köklü değişiklikler yapıldı. Dün itibariyle TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Tekin ve Halil İbrahim Özbayat görevden alındılar. Üzeyir Tekin, İsmail Şanlı tarafından bu göreve geçtiğimiz Ocak ayında getirilirken, Halil İbrahim Özbayat ise 15 yıldır TİGEM’de üst düzey yöneticilik yapıyordu.

 

Eski Genel Müdür İsmail Şanlı döneminde "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında çiftçilere dağıtılmak üzere TİGEM tarafından tedarik edilen hayvanların alımıyla ilgili şaibe iddiaları gündeme gelmişti. Bu iddialar üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, müfettiş görevlendirmişti. Görevden alınan iki genel müdür yardımcısının da bu dönemde görevde bulunan isimler olması dikkat çekti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder