Yükleniyor...
Son Dakika
25.9.2018

Gübre fiyatındaki indirim çiftçileri sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, kimyevi gübre fiyatlarında yüzde 15'lere varan indirim haberi çiftçi temsilcilerini sevindirdi.

Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, kimyevi gübrede yüzde 15'lere varan indirimin sevinç yaşattığını söyledi. Çiftçinin gübre bulmakta zorlandığını belirten Akgün, şöyle konuştu: "İnsanlar bulduğu yerden bir an önce gübresini tedarik etmeye  çalışıyor. Yani esasında gübresini almış olanlar da bu indirme dahil edilmelidir.  Bakanlığın yapmış olduğu açıklama derhal hayata geçirilebilir. Bir anlamda geç  kalmış bir karar olarak görüyoruz ama tabii olumlu karşılıyoruz. Çünkü artık  gübresiz üretim yapmak neredeyse sıfır üretim anlamına geliyor. Gübre olmazsa  olmazlarımızdan biridir. Edirne ve Trakya çiftçisi olarak tahlillere göre gübre  kullanıyoruz. Ama gerçekten piyasada gübre açısından sıkışıklık olduğunu da  görüyoruz."

 

"Gübre fiyatlarında kalıcı çözüm isteniyor"
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan da kimyevi gübrede yüzde  15'lere varan indirim sağlanacak olmasının çiftçiyi az da olsa rahatlatacağını dile getirdi. Gübre fiyatlarına kalıcı çözüm bulunması gerektiğini belirten Şaylan, çiftçinin son yıllarda girdi maliyetleri nedeniyle zor durumda olduğunu ifade etti. Çiftçilere yönelik tarım politikalarının doğru yönetilmesi gerektiğini  anlatan Şaylan, gübre fiyatlarının yanı sıra akar yakıtta da indirimler yapılması  gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Mustafa erkan
    25 Eylül 2018 Salı

    Kimi sevindirdi 800lira zaman koyun sonra 200 lira dusurun sonrada koparetler birliği indirme yapti dige gözünüzü boyayain


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder