Yükleniyor...
Son Dakika
2.10.2018

Tarımda planlı üretimle ithalatın önüne geçilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı erişilebilir ve sürdürülebilir tarımsal ürün arzını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücü yüksek tarım sektörü oluşturmak için yeni çalışmaları hayata geçiriyor.  Bakanlık bu kapsamda rekabet gücü yüksek, sürdürülebilir bir tarım sektörünün oluşturulmasını amaçlıyor.  

 

TEKNOLOJİ GELİŞTİRİLECEK 

 

Milli Tarım Projesi kapsamında Havza Bazlı Destekleme Modeli ile 941 havza bazında iklim, toprak, topografya, su kısıtlı ve ekim nöbeti dikkate alınarak hangi ürünün, hangi havzada, ne kadar üretileceği belirlenerek, tarımsal hasılayı artıracak planlı üretim amaçlanıyor. Diğer taraftan iyi tarımla organik tarım uygulamalarını önemseyerek, üretimde verim ve kaliteyi artırmak için uygun yöntem ve teknolojilerin geliştirilecek. 

 

Çiftçi eğitimleri verimi artıracak

Tarım sektörünün ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilirliğini artırmak için uygun politika araçları belirlenecek. AB uyum çalışmalarının doğru ve etkin şekilde yürütülmesi için, Bakanlık çalışanlarının AB hakkında yeterli ve doğru bilgiye sahip olmaları amaçlanıyor. Çiftçilere sunulan eğitim-yayım ve danışmanlık çalışmalarıyla çiftçilerin bilgi ihtiyaçlarının zamanında karşılanması, kaliteli üretim ve birim alandan daha fazla verim alınmasını planlanıyor. Kaynak: AKŞAM

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder