Yükleniyor...
Son Dakika
8.10.2018

Bolu’da alternatif ürün: Oturak fasulye ve yağlık ayçiçeği

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce Alternatif Ürün Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi çerçevesinde 4 üreticiye ücretsiz tohumları verilerek 6 dekar alanda ekimi yapılan oturak fasulye ve barbunyaların hasadına başlandı. Ayrıca üreticilerin ekimini yaptığı yağlık ayçiçeği de başarılı bir şekilde hasat edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Bulu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, "Mahalle ve semt pazarlarında üreticilerimiz ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. Şu an ikinci ürün olarak ekilen fasulyenin hasadı bitmek üzere ve hava şartlarına rağmen verimimiz memnuniyet verici. 

 

Susuzkınık ve Karamanlar Köylerinde demonstrasyon amaçlı 105 dekar alanda Yağlık Ayçiçeği ekimi yapılırken, hasadı da verimli gerçekleşti.  İlimiz Göynük ilçesinde 13465 dekar gibi bir alanda yoğun bir şekilde ekimi yapılan Ayçiçeğimiz merkez ilçemizde de başarılı sonuç vermiştir.  üreticilerimiz için de başarılı bir alternatif olmuştur.

 

Görüldüğü gibi nohut, fasulye, dane mısır, ayçiçeği,… alternatifimiz çok. Bolu’da toprağımız üreticisine emeğinin hakkını veriyor. Yeter ki ekelim, dikelim, emek verelim. Olmaz diye bir şey yok” dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder