Yükleniyor...
Son Dakika
24.10.2018

Domates, toptancıda 3 liranın altına düştü

Uzun zamandır pazar tezgahlarında ve marketlerde pahalılığından dolayı sıkça adından bahsettiren domates fiyatları Antalya Toptancı Hal’inde bu yıl ilk defa 3 TL’nin altına düştü.

Eylül ayında yüzde 35,20’lik fiyat artışıyla zam şampiyonu olan domates, Antalya’da bu sezonun açılmasının ardından ilk defa 3 TL’nin altına düştü. Antalya Toptancı Hali’nde bu yıl sezonu 3,50 TL’den açan domates, uzun zaman 3.20 TL’den alıcı buldu. Domatesin fiyatı bugün ilk defa 3 TL’nin altına düşerek 2.90 TL oldu. Çiftçiler ise yeni sezonda üretimin artması ile fiyatların daha da düşeceğini belirtti.

 

"Bu girdiler ile bu iş gitmez"
Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan "Bugün Irak ihracatı olmasa domates 1,5-2 TL’ye düşer. Ama o zaman çiftçilik tam anlamı ile biter. Bu tarım girdileriyle bu iş yürümez. Bundan sonra da ürün çıktıkça domatesin düşeceğini tahmin ediyorum. Daha önce de dedik bu girdiler ile bu işi götüremeyiz. Çiftçi iflas eder. Bu konuyu görüşmek üzere yakında Ankara’ya gideceğiz" açıklamasında bulundu. Diğer ürün fiyatları ise şöyle oldu: Kabak 1.20 TL, salatalık 0.70 kuruş, patlıcan 1.80 TL, dolmalık biber 1.70 TL, üç burun 2.30 TL, kapta biber 4.70 TL. Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder