Yükleniyor...
Son Dakika
25.10.2018

Çiğ Süt Prim Desteği Ödemeleri Başlıyor

Çiğ süt destekleme primlerinin 2018 yılı 2’nci dönemi olan nisan, mayıs ve haziran ayı ödemeleri yarından itibaren çiftçilerin hesaplarına yatırılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Kula’da 2 bin 265 çiftçinin, 1 milyon 553 bin TL çiğ süt destekleme primi alacağını söyledi. Çiftçilere yönelik yapılan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten başkan Palabıyık, “Geçtiğimiz aylarda çiftçilere ödenen destekleme primlerini hak eden çiftçilere 2018 yılı birinci dönem olmak üzere ocak, şubat ve mart aylarına ait ödemeleri kapsamında 1 milyon 990 bin TL ödeme yapılmıştı. Çiğ süt destekleme projesi Kula’da desteklemeyi hak eden 2 bin 265 çiftçiye, ikinci dönem ödemeleri de yarından itibaren çiftçilerimizin hesabına ödenmeye başlayacak. 

 

Ödemeler çerçevesinde TC kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 ile biten çiftçilerimizin çiğ süt desteklemeleri yarın saat 18.00’dan itibaren, TC Kimlik numarasının son hanesi 2 ve 4 ile biten çiftçilerimize 2 Kasım Cuma günü saat 18.00’dan itibaren ve TC kimlik numarasının son hanesi 0 ile biten çiftçilerin 9 Kasım Cuma günü saat 18.00’den itibaren günü destekleme ödemeleri hesaplarına yatacaktır. Toplamda 2 bin 265 çiftçimize 1 milyon 533 bin TL olarak yatacak olan çiğ süt destekleme primlerinin son günlerde sıkıntılı günler geçiren çiftçilerimize bereketli olmasını diliyorum” dedi. Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder