Yükleniyor...
Son Dakika
26.10.2018

Tekirdağ, kanolada bir numara

Tarım ve Orman Tekirdağ İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, kanola ekim alanlarını inceleyerek, Tekirdağ’ın kanola üretiminde 1. sırada bulunduğunu belirtti.

Sarıkoca, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesi İnanlı ve merkez ilçe Süleymanpaşa Gündüzlü Mahallelerinde kanola ekim alanlarını inceledi. Sarıkoca, yapmış olduğu teknik incelemelerde kanolaların gelişimlerinin ve çıkışlarının gayet güzel olduğunu, Tekirdağ çiftçisinin kanola tarımı konusunda uzmanlaştığını ifade ederek Tekirdağ’ın ülke üretiminde 1. sırada bulunduğunu belirtti.

 

Sarıkoca ayrıca kanola tarımında gübrelemenin bitkinin istekleri doğrultusunda yapılması gerektiğini de ifade ederek üreticilere bereketli olmasını diledi. Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder