Yükleniyor...
Son Dakika
29.10.2018

Hazırlıklar sürüyor, en yakın zamanda müjdesini vereceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarımın 5 yıllık planını hazırlıyoruz. Ege'ye özel üretimimizi artıracak, çiftçimizi mutlu edecek hazırlıklarımız sürüyor. En yakın zamanda da bunların müjdesini vereceğiz." dedi.

Balçova Kaya Termal Otel'de AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından  düzenlenen İl Danışma Meclisi'ne telekonferansla bağlanan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, salondakilere hitap etti. Yoğun temposundan dolayı etkinliğe katılamadığını belirten Pakdemirli,  Türkiye'nin bütün illeri ziyaret ederek bakanlık faaliyetleri hakkında bilgi  verdiğini dile getirdi.

 

Pakdemirli, yakında yerel seçimlerin gerçekleşeceğini belirterek,  "Hepimizin gönlünde bir aslan yatıyor alabilir. Olmalıdır da. Bu aday olmadığında  şahsi hırslarımız ile hareket etmemeliyiz. Bana göre tek bir rakibimiz var o da  kendinizsiniz. Siyasette rekabet güzeldir ama fazlasına girmeyin. Bu davayı asla  ve asla kişiselleştirmememiz lazım." diye konuştu.

 

Aldığı terbiyeye göre göreve talip olmamak gerektiğine işaret eden  Pakdemirli, "Hepimizin kalıcı görevi AK Parti üyeliği, diğer görevlerin hepsi  geçici. Bana göre önümüzdeki bu seçim Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi.  Yıllardır 16 yıllık AK Parti kazanımlarının kalıcı olması için bu seçim çok  önemli. (Adnan) Menderes ile başlayan, (Turgut) Özal ile devam eden Recep Tayyip  Erdoğan ile de hakla hizmet anlamında zirveye ulaşan bu hoş sedanın devam etmesi  mutlaka gerekiyor. Yoksa İttihat ve Terakki, yani birlik ve gelişme anlamını ama  sadece sözde bu anlamı taşıyan Osmanlı İmparatorluğu'nu çökerten zihniyetin  devamı bizim tökezlememizi bekliyor." ifadelerini kullandı.

 

Yakında tarımda 5 yıllık programı açıklayacaklarını aktaran  Pakdemirli, "Ege'ye özel üretimimizi artıracak, çiftçimizi mutlu edecek  hazırlıklarımız sürüyor. En yakın zamanda da bunların müjdesini vereceğiz." dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise İzmir'deki  teşkilatlarda heyecan ve coşku olduğunu belirterek, bu coşku ve heyecanın  İzmir'de bir şeylerin değiştireceğine inandığının söyledi.

 

Türkiye'nin, karşılaştığı ekonomik saldırıları, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından atılan  adımlarla atlattığının altını çizen Dağ, "Artık önümüze, yolumuza bakıyoruz.  Bundan sonra da bu konuda yapılması gereken ne varsa, atılması gereken hangi adım  varsa devam edecek." diye konuştu.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder