Yükleniyor...
Son Dakika
3.11.2018

Genç çiftçilere düve desteği

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen Genç Çiftçi hibe programında düve dağıtımı gerçekleştirdi.

 Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen Genç Çiftçi hibe programında düve dağıtımı gerçekleştirdi.

 

Çorum Belediyesi Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen dağıtım törenine Vali Yardımcısı Recep Yüksel, ÇESOB Başkanı Recep Gür, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Saygı ile vatandaşlar katıldı.

 

Genç Çiftçi hibe programı hakkında bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı program kapsamında il merkezi ve ilçelerde toplam 515 adet düve dağıtılacağını belirterek, “Genç Çiftçi hibe programında büyükbaş ve küçükbaş hayvan dağıtımları da ileri de yapılacak.

 

Program inşallah Çorum çiftçisine ve hayvancılığına katkıda bulunur” dedi. Vali Yardımcısı Recep Yüksel yaptığı konuşmada projenin öneminden bahsederek, hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. Devletin son yıllarda hayvancılığa önem verdiğini ve ciddi bütçeler ayırdığını kaydeden Vali Yardımcısı Recep Yüksel, “Devletimiz bu destekleri tarımda güçlü bir ülke olarak kalmamız için veriyor. Devletimiz kaynakların gelecek kuşaklara verimli işletmeler olarak kalması için çalışıyor. Tarım ve hayvancılıkta verilen destekler değişik kurumların uygulamaları ile devam edecek. Genç Çiftçiler, bu işlerle uğraşmak isteyenlere de moral motivasyon kaynağı olacaktır. Programın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından 15 genç çiftçiye 5’er adat düve kura ile verildi. Çorum Hakimiyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder